2010 YILINDA İŞE ALINACAK PERSONELDE ARANACAK ŞARTLAR

"Düşünebilen bir nesil yaratmak ve düşüncelerimizi özgürce paylaşmak için" burada buluşalım.

Moderatörler: Muzaffer Mustafa Altuncu, Osman Nuri Sarı, Özgür Hasan Altuncu

2010 YILINDA İŞE ALINACAK PERSONELDE ARANACAK ŞARTLAR

Mesajgönderen Ahmet Üstünbaş » Prş Ara 31, 2009 8:59 am

Konu : 2010 YILINDA İŞE ALINACAK PERSONELDE ARANACAK ŞARTLAR.


Sayın Başbakanım, Recep Tayyip ERDOĞAN

Ve Bakanlar Kuruluna T.B.M.M. - A N K A R A

Çalışmalarınızda başarılarınızın devamını yüce Allah' tan diliyorum. Saygılar sunuyorum. 2010 yılında yaklaşık 80 bin civarında personel istihdam edeceğinizi bildirmiş olmanız halkımızı son derece memnun etmiştir. Alınacak işler için şartları tutanlar müracaatlarını yapacak ve imtihanda başaranlar sırası ile işe alınacaktır.

Ben acizane olarak bir görüş beyan etmek istiyorum. Türkiye birçok yenilikte dünya ile yarış halindedir.. İnşallah bunu başaracaksınız.

SİGARA ile ilgili yaptığınız çalışmalardan ödün vermeden bu şekilde takip edlip devam ederse ülkemiz halkı SİGARA zehirinden kısmen kurtulmuş olacaktır.. SİGARA içme işi bundan böyle bizden daha geri kalmış ülkelerde kalacak. Gelişmiş ülkeler bu sorunu çözmelidir.. Çünkü SİGARA' nın zararlarını hiçte gereksiz anlatmaya lüzum yok.. Çevre kirliliği ve orman yangınlarına sebebiyet vermesi sadece yeter ve artar bir durumdur. İnsanları KANSER yapması ve o yüzden çok büyük rakamlarla bütçeye yük olması da ayrıca külfettir. Bu ekonomi kaybı SİGARA içmeyenlerin gelirlerine de eksi yönde yansımaktadır.. Araştırıldığında ne demek istediğim anşalılacaktır..

Şimdi görüşümü ve düşüncemi sonuyorum :

YENİ İŞE ALINACAK PERSONELİN KÖTÜ ALIŞKANLIK SAHİBİ OLMAMASI. ( MESELA SİGARA İÇMEMESİ..)

Personel alım şartlarında neler varsa, bir şartta bu teklif eklenmelidir. Ancak SİGARA ile savaş gerçekleşebilir. Sigara içenlerde işe girmek için hemen SİGARA' yı bırakırlar..Bu dediğimden SİGARA içenler asla kızmasınlar vede üzülmesinler. Onlarda memnun olacaklar.. Çünkü kötü alışkanlıktan kurtarmış olacaklar..

SİGARA içememesi gereken bazı personeli burada yazmak istiyorum : Doktorlar, Öğretmenler, İmamlar (Din görevlileri), başta olmak üzere; ANNELER, Babalar, ...SİGARA içmemelidir. Kendisi kötü alışkanlık sahibi olan kişi hitap ettiği kişilere siz SİGARA içmeyin diyebilir mi ?.. Derse bir önemi kalır mı ?.. Bizlerin hareketleri ile konuşmaları birbirine uymadıkça gerçekçi olamayız.. Çocuklara iyi örnek olamayız..

Bu genel dilekçemin dikkate alınacağını ümitle bekliyor, tekrar saygılar sunuyorum..

NOT : Bu açık dilekçemi veya benzerini SİGARAYLA SAVAŞMAK isteyen tüm izleyenler çoğaltıp, ilgili makamlara sunmalıdır.. Böylece ASRIN zehirinden topyekün kurtulmanın çaresini bulmuş oluruz. İlgilenen herkese teşekkürler.. Sayın SİGARA içenler !!.. Ne olursunuz bana asla kızmayınız !!.. Siz çok değerlisiniz.. İsteyerek zehir almıyorsunuz.. Bu SİGARA içme olayı da bir nevi hastalıktır.. Tedavi olmalısınız.. Göreceksiniz rahat edeceksiniz.. Sağlıklı olacaksınız.. Çevreyi ve yakınlarınızı da korumuş olacaksınız.. Teşekkürler.

Yazan ( Akköşe Yazarı ) : Hacı Ahmet ÜSTÜNBAŞ - Sigarayla Savaşanlar Vakfı Üyesi - KIRIKHAN - HATAY

Kullanıcı avatarı
Ahmet Üstünbaş
Sitenin Sahipleri
Sitenin Sahipleri
 
Mesajlar: 2473
Kayıt: Cmt Haz 20, 2009 1:40 pm
Konum: KIRIKHAN - HATAY

Dön DÜŞÜNCE PLATFORMU

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron