ÖCALAN NE DİYOR?

"Düşünebilen bir nesil yaratmak ve düşüncelerimizi özgürce paylaşmak için" burada buluşalım.

Moderatörler: Muzaffer Mustafa Altuncu, Osman Nuri Sarı, Özgür Hasan Altuncu

ÖCALAN NE DİYOR?

Mesajgönderen İlkay Durgun » Pzt Oca 14, 2008 1:00 pm

ÖCALAN NE DİYOR?
“Bugün de bir Sevr durumu var. Ancak bu öyle o zaman ki Sevr’e benzemez, öyle küçük Sevr değil, daha kapsamlı bir Sevr planı var.”
14.01.2008 10:25

--------------------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------------------

Serdar Akinan-Akşam


“Diyarbakır adına siyaset yapanlara kızıyorum. Herkes barış için çalışmazsa çok kişi ölecek, böyle bir risk var. Bütün halktan rica ediyorum, herkes barış için çalışsın.”

“Bugün de bir Sevr durumu var. Ancak bu öyle o zaman ki Sevr’e benzemez, öyle küçük Sevr değil, daha kapsamlı bir Sevr planı var.”

“Talabani, bir röportajda Kuzey Kürtlerine çağrıda bulunarak, yerel seçimlerde AKP’yi desteklemeleri gerektiğini söylemiş. Eğer bu doğruysa bu, tarihi bir anlaşmadır. Bir anlaşma var; bunlar Kürtlere karşı kendi aralarında anlaşmışlar. Anlaşma yapılmıştır, bu anlaşma devam ediyor.”

“Abdullah Gül’ün Bush ile görüşmesi önemlidir. Anlaşılan uzlaşma tamdır. Ama Türkiye’de buna karşı güçlü bir muhalefet vardır. Türkiye’nin böyle bir potansiyeli var, bunu kabul etmezler. Bu noktaya gelindiğine göre demek ki bu uzlaşmaya karşı olan kesimler tasfiye edilmiş. Amerika onları tuzağa düşürüyor, bunu göremiyorlar mı?”

“İki-üç yıl sonra görürüz ne olacak, yaşarsak hep birlikte göreceğiz! Ortadoğu’da İngiliz planı işliyor, hatta saat gibi işliyor. Ben size İngiliz planının saat saat nasıl işlediğini açıklayabilirim. Türkiye’yi seviyorlarsa bunun önüne geçerler. Yarın 40 milyon Kürt silahlandırılırsa ne olur? Türkiye bunun karşısında ne yapabilir? Bunu düşünmüyorlar mu? Bu bir felakettir. “

“Talabani ve Barzani’nin PKK’nin tasfiye edilmesini istediğini mi sanıyorsunuz? Aslında PKK’nin başı bugün Talabani’dir, Barzani’dir.”

“Kürtlere karşı bir oyun oynanıyor, hükümet de bu işin içinde. Bunlar din kisvesi altında her türlü sahtekârlığı yapıyorlar, Kürtlerin bazı üst kesimiyle de anlaşmışlar. “

“Kürt sorununun çözümü ancak demokratizmle mümkündür.”

“Diyarbakır adına siyaset yapanlar bunu neden anlatmıyorlar? Fethullah Gülen cemaatinin çalışmaları işin görünen kısmıdır. Bu Amerika’nın bir planıdır.”

Bu cümleler Abdullah Öcalan’a ait...

Türkiye, Kürt meselesinde tarihinin en büyük kırılmasını yaşıyor.

ABD ve İngiltere destekli bu tehlikeli süreçten sıyrılmak için en büyük sorumluluk kime düşüyor biliyor musunuz?

Kendisine bir siyasi yuva bulamayan; endişe ve rahatsızlık duyan, tam bağımsız Türkiye’ye ve kardeşliğine inanan milyonlarca vatansevere...

Samimiyet testini nasıl yapacağız?

Bu sahici cemaatin üyeleri birbirini nasıl tanıyacak? Birbirimize sarılıp sağlam bir geleceği nasıl inşa edebileceğiz?

Turnosol kağıdı tektir.

Kürt-Türk, Alevi-Sünni demeyeceğiz... Kardeşlik diyeceğiz.

ABD’nin ve İngiltere’nin Müslümanlara karşı giriştiği katliama karşı olduğunu açıkça söyleyenler, AB’nin ikiyüzlülüğünü açıkça reddedenler, kardeşlikten bahsedenler, çocukları ölenler, kaybedenler...

Bunlar o samimiyet testini geçer... Gerisi yalandır. İkiyüzlülüktür...

Aysel Tuğluk’u dinledim geçen akşam... Her söylediğinin altına imza atıyorum.

Önce bu coğrafyadaki yabancı katilleri ve onların ikiyüzlü işbirlikçilerini teşhis edeceğiz. Onlara karşı savaşacağını söyleyen herkesle omuz omuza olacağız... Beraber mücadele edeceğiz.

Bu kardeşliğe gönülden inananlar geleceğimizi inşa edecek...

akşam
Kullanıcı avatarı
İlkay Durgun
Sitenin Sahipleri
Sitenin Sahipleri
 
Mesajlar: 280
Kayıt: Pzr Kas 06, 2005 9:27 pm

Dön DÜŞÜNCE PLATFORMU

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron