.

Forumdaki bazı önemli belge ve bilgilerin saklandığı bölümdür.

Moderatör: Fatma Ozbilgi

.

Mesajgönderen Biran Altuncu » Cmt Ara 31, 2005 1:01 am

.
En son Biran Altuncu tarafından Pzr Oca 15, 2012 12:18 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Biran Altuncu
Sitenin Sahipleri
Sitenin Sahipleri

Mesajgönderen Serkan Birinci » Prş Oca 05, 2006 2:38 pm

ÇOK İYİ AYARLANMIŞ BİR DRAM FİLMİ BENCE DE. AĞLAMANIN DOZU DA İYİ TUTTURULMUŞ, TAM KOYVERECEĞİNİZ SALYA SÜMÜK ZAMANI BİR GÜLMECE KARİZMAYI KURTARIYOR.

AYRICA, SİYASİ TAŞLAMALARI, MECAZ VE GÖNDERMELERİ İLE METİN AKPINARIN USTALIĞININ BİRLEŞTİĞİ "DÖNGEL KARHANESİ" DE ÇOK İYİYDİ. GÜNCEL SİYASET ÇOK İYİ İŞLENMİŞ. AMA SONDA İŞİN MEHTER MARŞI İLE BİTİRİLİŞİ FİNAL İÇİN KÖTÜYDÜ

ŞİMDİ MERAK "KURTLAR VADİSİNE" BU KONUDA MUHTELİF GÖRÜŞLER ORTALIKDA DOLAŞIYOR. FİLMİN CIA DESTEKLİ- ABD DÜŞMANLIĞINI HOLYWOOD SENARYOLARIYLA KIRILMA ÇABASI OLARAK NİTELENDİRENLER VAR. SON GÜNLERDE ÇUVAL GEÇİRME REZALETİNİN RÖVANŞINA DAİR HABERLERİN DE AYNI AMACA HİZMET ETTİĞİ İDİALARI DA VAR. GÖRECEĞİZ BAKALIM. BİZİM MİLLET HEP MAZLUMDAN YANA OLMUŞTUR HOLYWOOD SENARYOLARI ANTİ AMERİKANCILIĞI ÖLDÜREBİLECEK Mİ

FİLMİ GÖRÜNCE YENİ YORUMLARI EKLERİZ.
Serkan Birinci
Sitenin Sahipleri
Sitenin Sahipleri

Mesajgönderen Alptekin Ağaoğlu » Prş Oca 05, 2006 8:28 pm

Biran merhaba.

Öncelikle Dağsohbetlerine hoşgeldin. Yazını okuyalı birkaçgün oldu. Foruma anlık müdahalelerden ötürü istediğim gibi yazını yanıtlayamadım.

O kadar güzel ki insanımız aslında. Köksal Ağaoğlu'nun üzerinde sık sık durduğu Ütopya.

Bu kavramı işlemeye başladığında samimi olmak gerekirse onun kaneviçesindeki motifi tam kurgulayamamıştım.

Gidittikçe ısındım. Çocuğun babasına söylediği şey aslında ütopya ve insan arasındaki yaratılış bağının sıkı sıkı imgesidir.

Hangimiz hayal kurarken sınırlara çarpmayız? Tel örgülere takılmayan hangi uçurtma vardır insan düşününde.

Bu tel örgüler bu sınırlar yaşla ilerleyen eğitim/eğitimsizlik, bilgi/bilgisizlik,din/dinsizlik,siyasilik/siyasisizlik....

Ben -"isiz" olamıyı isterdim. Yani bazen istiyorum. Şöyle bir hayvan vb. gibi sorgulamayan inanmayan organiza bir bağa (aile vb) ihtiyacı olmayan biri gibi.

Bunu bazen istiyorum. Bir çocuk (küçük bir çocuk) gibi düşleriyle sınırsız yaşabilen. Kazların uçabileceğine inanan...gökyüzünde geyik arabalarının süzüleceğine inanan....kırmızılı cicili bücülü hayaller...

Tabi yaş ilerledikçe kazların uçmadığını öğreniyorsunuz (eğitim)

Tebi yaş ilerledikçe gökyüzünde bir geyik arabasının süzülebileceğine inancınız kayboluyor. (inançsızlık)

Zamanla felsefesizlik/kaotik düşünce, tanrısızlık, siyasizlik herşeysizlik....

Aslında çocuktaki:

-"isizlik"

Şimdiki

-"isizlik" mi?

Ben yaratılıştaki ilk andan (insan olarak yaratıldığımdan mümkünatı olmadığından) "isizlik" hakkımı kaybettiğimden çocukluğumdaki "isizlik" bana çekici geliyor.

Konu oldukça tartışılır yani hoşça tartışılır bir konu.

Dağ sohbetlerine hoş geldin. Katkılarınla geldiğin içinde teşekkür ederiz.
Kullanıcı avatarı
Alptekin Ağaoğlu
Sitenin Sahipleri
Sitenin Sahipleri

Dön ARŞİV

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir