HER 4 VEKİLDEN 3'Ü ABD SEMPAZİTANI

Cevap gönder


Görünen kodu tam olarak girin. Tüm harfleri büyük ya da küçük olarak yazabilirsiniz.
İfadeler
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
BBCode AÇIK
[img] AÇIK
[flash] KAPALI
[url] AÇIK
İfadeler AÇIK
Başlık incelemesi
   

Bir veya daha fazla dosya eklemek istiyorsanız alttaki açıklamaları doldurun.

Geniş görünüm Başlık incelemesi: HER 4 VEKİLDEN 3'Ü ABD SEMPAZİTANI

HER 4 VEKİLDEN 3'Ü ABD SEMPAZİTANI

Mesaj gönderen İlkay Durgun » Çrş Oca 09, 2008 9:44 am

ABD’nin Irak’ı işgalinin ardından toplumda yükselen ABD karşıtlığı, TBMM’ye yansımadı. Türkiye-ABD Parlamentolararası Dostluk Grubu’na 378 milletvekili üye oldu. Grubun yönetimine de ABD’de eğitim alan milletvekilleri seçildi.

Toplumda yükselen ABD karşıtlığına rağmen, Meclis Amerika’ya “Dostluk eli’’ uzattı. TBMM’deki ABD dostluk grubuna önemli bir bölümü AKP’li olmak üzere tam 378 milletvekili üye oldu. Meclis’te bulunan 100’e yakın dostluk grubu arasında hiçbirinin üye sayısı ABD kadar fazla olmadı.

AKP İstanbul milletvekili Egemen Bağış’ın Genel Başkan Yardımcısı olmasının ardından, istifa etmesi nedeniyle boşalan ABD Dostluk Grubu Başkanlığı için geçtiğimiz günlerde Meclis’te seçim yapıldı. AKP Antalya milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun başkan olarak çıktığı seçimde, yeni yönetim kurulu da belirlendi.

378 “DOST” VEKİL

Gazeteport internet sitesinin haberine göre Meclis’te en kalabalık Dostluk Grubu olan Türkiye-ABD Dostluk grubuna bu yasama döneminde rekor sayıda milletvekili üye oldu. Meclis’teki 548 milletvekilinden 378’i ABD ile “dost” oldu. AKP’nin 304 milletvekili ile üye olduğu dostluk grubunda, MHP’den de rekor sayılabilecek katılım gerçekleşti. TBMM’de toplam 70 milletvekili bulunan MHP, dostluk grubuna toplam 41 vekil verdi. MHP’li parti yöneticisi, emekli asker, Büyükelçi ve eski bakanlardan, Kürşat Atılgan, Deniz Bölükbaşı, Abdülkadir Akcan, Bekir Aksoy, Tunca Toskay, Hamit Homriş, Ertuğrul Kumcuoğlu, Gürcan Dağdaş ve Mehmet Şandır da gruba üye oldu. CHP’den 18 milletvekilinin katıldığı dostluk grubuna, DTP’den ise sadece Hasip Kaplan ile Şanlıurfa milletvekili İbrahim Binici katıldı.

HABER;GAZETEPORT

********************************


Yanıbaşımızda birbuçuk milyon müslümanı öldüren bir ülkeye karşı,yine yüzde doksandokuzu müslüman olduğu söylenen bir ülkenin, bu kadar muhabbet göstermesi ibret vericidir...

Bazı olaylar örnek için, bazı olaylar ibret için, dikkate alınır.Meclisimiz bu anlamda tam ibretliktir...

MHP 41,CHP 18,DTP 2, ve alkışlarla AKP 317 milletvekili ile bayrağı taşımaktadır.

Başbakanın geçtiğimiz seçimlerde ne kadar ince eleyip sık dokuduğu görülüyor millletvekili adaylarını belirlemede.Ertuğrul Yalçınbayır,Turan Çömez gibi,partinin vicdanı olan isimleri dışarda bırakıp ,onun yerine 317 amerikaya muhabbet besleyen milletvekilini meclis sıralarına oturtmuştur.

İşte zırt pırt Amerika ziyaretleride buna kapak olsun...

Başa Dön

cron